Про початок успішної кар’єри в галузі кібербезпеки та реальні кібербезпекові виклики

Нещодавно, протягом перших двох «кіберспекотних» днів липня, проводилися онлайн-змагання Sikorsky CTF для студентів та старшокласників у форматі Capture the Flag, де команда Черкаського державного технологічного університету посіла 8-ме місце серед 262 команд.

Наш університет вже не перший рік є активним учасником проекту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» (Агентство США з міжнародного розвитку – англ. United States Agency for International Development, USAID), спрямованим на підвищення безпеки держави на життєво важливому кіберфронті, що є особливо актуальним під час військової агресії проти України. Згідно цього проєкту, спільно з Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Amazon Web Services (AWS) було проведено онлайн-змагання Sikorsky CTF, метою яких є надання студентам та старшокласникам можливість отримати практичний досвід щодо пошуку та ідентифікації вразливостей, що є ключовою навичкою у галузі кібербезпеки. За допомогою симульованих кібератак учасники опрацьовували кібербезпекові ситуації, які можуть виникнути в реальному житті.

Участь у змаганнях Sikorsky CTF є важливим заходом для майбутніх випускників зі спеціальності 125 – кібербезпека та захист інформації, адже дає можливість віднайти свої сильні сторони та сфокусуватись на своїх уподобаннях у сфері кібербезпеки, знайти свій вектор розвитку, отримати практичну підготовку і піднятися ще на один щабель до успішної кар’єри в галузі кібербезпеки.

Під час змагання учасники мали розв’язати 53 різноманітних завдань, які вимагають технічних знань та критичного мислення в таких категоріях, як «Безпека веб-застосунків (Web security)», «Обернене проектування і аналіз шкідливого програмного забезпечення (Reverse Engineering and Malware Analysis)», «Аналіз вразливостей (Binary Vulnerability Analysis)», «Безпека мобільних застосунків (Mobile Security)», «Прикладна криптографія (Applied Cryptography)», «Цифрова криміналістика (Digital Forensics)» та ін.

          Студенти кафедри робототехнічних і телекомунікаційних систем та кібербезпеки (факультет електронних технологій, автотранспорту та машинобудування) успішно справилися з поставленими завданнями. Дякуємо Зражевському Олександру (капітан команди) та Яковлєву Богдану, які знайшли час і сили, щоб наш навчальний заклад увійшов в десятку вищів за результатами змаганнь Sikorsky CTF, де тільки 156 команд з 262 змогли успішно виконати завдання.

          Команда нашого університету успішно справилася з різноманітним завданнями, де в категоріях з «Reverse Engineering», «Malware Analysis», «Mobile Security» розкрила на практиці вміння аналізувати програмне забезпечення, продемонструвала знання архітектур x86, ARM та операційних систем Windows, Linux, та Android. Зокрема, завдання з категорії «Malware Analysis» були спрямовані на статичний аналіз справжнього шкідливого програмного забезпечення, яке ускладнюється обфускацією коду та використанням anti-debug методів. Завдання з категорій «Digital Forensics» та «Стеганографія» полягали у аналізі мережевого трафіку та виявленні прихованих даних.

Участь в CTF – це можливість продемонструвати свої навички, опанувати нові техніки та знайти нових друзів та колег у галузі кібербезпеки.

          Ще раз вітаємо нашу команду і переможців, бажаємо їм успіхів і великих перемог!