Нові перспективи для студентів та викладачів – Еразмус+ на 2021-2027 рр.
25 березня 2021 року Європейська Комісія офіційно оголосила про відкриття нової Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр.
Бюджет програми складає понад 26 мільярдів євро, нова Програма буде не лише міжнародною, але й більш інклюзивною, цифровою та екологічною.
Для трьох сфер діяльності Програми – освіта та професійний розвиток, молодь і спорт – основними цілями будуть наступні:
– сприяння академічній мобільності у сфері освіти та професійного розвитку;
– сприяння неформальній та інформальній навчальній мобільності у сфері молоді;
– сприяння навчальній мобільності персоналу сфери спорту.
Разом з тим, нова Програма буде працювати для досягнення розвитку співпраці, якості, інклюзії, креативності та інновацій на рівні організацій і впровадження стратегій у сфері освіти, професійного розвитку, молоді та спорту.
Крім цього, Еразмус+ на 2021-2027 рр. підтримуватиме викладання, навчання та проведення досліджень з питань європейської інтеграції, зокрема щодо майбутніх викликів та можливостей Європейського Союзу в межах напряму Жан Моне.
Буде також підтримано нові флагманські ініціативи, такі як Європейські університети, Академії вчителів Еразмус, Центри досконалості у сфері професійної (професійно-технічної) освіти та Відкривай ЄС.
Запрошуються організації, які працюють у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту, зокрема заклади освіти, дослідницькі установи, державні органи влади, молодіжні організації, державні, приватні та громадські організації скористатись можливостями для розвитку інтернаціоналізації і долучитись до участі в конкурсах!
Інфо з https://erasmusplus.org.ua/novyny.html
Корисні посилання:
Детальніше про нові можливості Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр. – за https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/about_en
Оновлене Керівництво до Програми Еразмус+ (Programme Guide) від 25.03.2021 – за https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/programme-guide_en
Конкурсна програма на 2021 р. (Call for proposals 2021) – за https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=uriserv%3AOJ.C_.2021.103.01.0012.01.ENG&toc=OJ%3AC%3A2021%3A103%3ATOC
Коротко про нові конкурси за участі країн-партнерів – Partner Countries, зокрема України – за https://erasmusplus.org.ua/…/erasmusinternational-2021.pdf
Про організацію Спільні магістерські програми Еразмус Мундус – https://erasmusplus.org.ua/images/phocadownload/infodays/em-joint-masters-2-pager-2021.pdf
Про створення Спільних магістерських програм Еразмус Мундус – за https://erasmusplus.org.ua/images/phocadownload/infodays/em-design-measures-2-pager-2021.pdf
Про напрям Жан Моне – за https://erasmusplus.org.ua/…/jma-2021-2pager%201.pdf
Про напрям Спорту відеозапис Інформаційного дня з практичними порадами – за https://erasmusplus.org.ua/novyny/3452-informatsiinyi-den-erazmus-sport-23-24032021-on-lain.html
Згідно участі у Національній програмі Словацької Республіки для підтримки обміну студентів, аспірантів, викладачів вузів і науковців «National Scholarship Programme of the Slovak Republic» (SAIA) д.т.н., професор В.В.Палагін пройшов стажування в Технічному університеті Кошице (Technicka Univerzita v Kosiciach) терміном 10 місяців (2015/2016 н.р.) на кафедрі Електроніки та Мультімедії Телекомунікацій (КЕМТ) з метою підвищення науково-педагогічної кваліфікації.
Під час стажування В.В.Палагін познайомився о організацією навчального процесу на факультеті Електротехніки та Інформатики (FEI), спеціалізованими лабораторіями та обладнанням, новими методами навчання. Протягом стажування підготував та провів ряд спеціалізованих лекційних занять зі студентами та докторантами кафедри КЕМТ по новим методам нелінійної обробки сигналів, які активно розвиваються в ЧДТУ на кафедрі радіотехніки, телекомунікаційних і робототехнічних систем (РТРС). Приймав участь у сумісних наукових дослідженнях, зокрема в проекті «Interactive Multiview Video Streaming for Supporting Education», був членом оргкомітету міжнародної конференції «Radioelectronika 2016, брав участь в атестації випускників кафедри КЕМТ та був членом комісії по захисту бакалаврських та магістерських робіт. Отриманий досвід впроваджується на кафедрі РТРС.
В 2015р. пройшло стажування завідувача кафедри, д.т.н. В.В.Палагіна в Брюнельському університеті Лондона (Brunel University London) в рамках програми Brunel NETCENG Summer School Training за Європейським проектом ТЕМПУС.
Загальнf мета стажування – розробка і впровадження експериментальної моделі магістерських і докторських програм в різноманітних областях науки і техніки, відповідно до положень Болонського процесу, для реалізації освітнього процесу, направленого на задоволення потреб економічного розвитку.
За результатами стажування відпрацьовані спеціальні програми за наступними напрямами та впроваджені в різноманітних дисциплінах на кафедрі радіотехніки,телекомунікаційних і робототехнічних систем: Provision and planning for a typical Systems Modelling, Discrete Event Simulation Using Arena Software tool, High Frequency Power Electronics, Basics of the scientific research.
К.т.н., доцент кафедри Івченко О.В. пройшов навчання в рамках міжнародного курсу наукового професійного розвитку (05 квітня 2019 р. – 05 липня 2019 р.) для європейського освітнього проекту “The innovative Methods and Technologies of Teachings: The Newest in the European Practical” (Electronics and Telecomunications), що підтверджено відповідним сертифікатом.
К.ф.м-н., доцент Мартиненко Сергій Станіславович
Пройшов навчання в рамках міжнародного курсу наукового професійного розвитку (05 квітня 2019 р. – 05 липня 2019 р.) для європейського освітнього проекту “The innovative Methods and Technologies of Teachings: The Newest in the European Practical” (Electronics and Telecomunications), що підтверджено відповідним сертифікатом. Стажування відбувалося в Republik of Poland, Wyzsza Skola Lingwstyczna in Czestohova.
Тема стажування: «Adaptive algorithms for detecting signals received on the background at the additive noise»