“Система віддаленого метеорологічного спостереження для передачі і обробки даних в реальному часі”
Автор розробки: Романченко Назарій Олександрович.
Науковий керівник: д.т.н., професор Палагін В.В.
Даний проект виборов 1 місце за напрямком «Автоматизація» на Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science – 2018» в Одеській національній академії харчових технологій.
Даний проект присвячено впровадженню сучасних технологій автономного віддаленого контролю (remote control) і надає широкі можливості щодо створення системи попередження і прогнозування метеорологічних досліджень, що в цілому призводить до оптимізації витрат і підвищення якості збору та обробки даних. Впровадження даної системи створює комфортні умови не тільки для співробітників відповідних служб, але і є підґрунтям розробки повномасштабної системи автоматизації збору і обробки даних, яка базується на впровадженні сучасних інформаційно-телекомунікаційних технологій, зокрема відомих як Internet of Things (IoT) (Інтернет речей)
“Аналізатор спектру”
Автор розробки студент 4 курсу гр. СКРТ-58 Забудько Владислав Володимирович.
Кер. к.т.н., Чепинога Анатолій Володимирович
Розроблений аналізатор спектру має наступні технічні характеристики:
- Індикація частот: 31Hz, 62Hz, 125Hz, 250Hz, 500Hz, 1kHz, 2kHz, 4kHz, 8kHz, 16kHz
- Розмір матриці – 10х10
- Можливі режими: Точка, лінія, реєстрація піків.
- Напруга живлення – 12V
- Споживана потужність – Залежить від використовуваних світлодіодів в матриці.
- Тип вхідного сигналу: Лінійний стерео / лінійний моно
- аналізатор має 4 режими індикації: Лінія (стовп) з індикацією піків і без, і “точка”, так само з індикацією піків і без.
“Автономна охоронна сигналізація з передачею інформації по GSM каналу“
Автор розробки студент 4 курсу гр. ТК-34 Романченко Назарій Олександрович.
Кер. доцент, к.ф.-м.н, Мартиненко Сергій Станіславович
Використання даного пристрою можливе(в моноблочному варіанті та з розгалуженою системою сповіщувачів, руху, вібрації та інше):
– для охорони окремих приміщень не обладнаних додатковою електричного мережею;
– дачних будинків та квартир;
– приміщень с/г та промислового призначення;
– охорони автомобільних транспортних засобів та іншої техніки.
Прилад досить мобільний та не потребує додаткового налаштування. Достатньо поставити прилад в потрібному місці, ввімкнути живлення та залшити приміщення. При виявленні руху в приміщенні, прилад автоматично здійснить відправку СМС на запрограмований телефонний номер.
Даний пристрій призначений для огляду відвідувачів, багажу з метою виявлення заборонених для пронесення металевих предметів. Оснащений розпізнаванням чорних та кольорових металів, про що сповіщає відповідним звуковим та світловим сигналами.
Схема працює за принципом частотного детектора та оснащена двома зовнішніми генераторами – кварцовим для стабільної роботи мікроконтроллера та генератором побудованим на двох транзисторах які працюють в бар’єрному режимі. Другий забезпечує максимально можливу стабільність частоти LCгенератора. Звукова індикація реалізована виходом з підсилювачем на транзисторі. Це дозволяє використовувати практично будь – які навушники чи динаміки, а гучність підбирається послідовно ввімкненим резистором.
Чутливість приладу залежить від розміру пошукової котушки, в даному випадку відстань виявлення предмету приблизно дорівнює діаметру котушки.Прилад призначений для вимірювання динаміки автомобілю, а також будь-яких інших транспортних засобів – мотоциклів, катерів велосипедів та інші. Racelogic побудовано на основі GPS модулю NEO6MV2.
Основними завданнями пристрою є: відображення фактичної швидкості, вимірювання прискорення (0-60-100(км/год)), часу “квотеру” (402 м).
- Діапазон напруг: 3,3-5 В;
- Максимальний струм: 200 мА;
- Частота роботи GPS: 10 Гц.
При підключенні Racelogic до живлення GPS модуль починає пошук супутників, після чого відбувається відображення швидкості руху на дисплеї. Під час розгону авто відображається час розгону та час “квотеру”