125 – Кібербезпека спеціалізація – Безпека інформаційних і комунікаційних систем. Це перспективна спеціальність, де окрім отримання якісних знань комп`ютерної техніки, програмних і технічних засобів,  навичок програмування, адміністрування та налагодження мереж, студентами поглиблено вивчаються питання інформаційної безпеки.

Відповідь: Це одна із спеціальностей, яка постійно розвивається, користується попитом серед роботодавців і допомагає працевлаштуватися в самих різноманітних секторах економіки. Окрім того, дана спеціальність є одною з найбільш затребуваних за кордоном, що пояснюється бурним впровадженням новітніх технологій 5G, роботизованих систем та комплексів тощо.

Відповідь :

Необхідно зареєструватися та здати ЗНО з таких предметів, як:

  1. Укр. мова,
  2. Математика,
  3. іноземна мова або історія України або біологія або географія або хімія або фізика
 

Відповідь: Зважаючи на затребуваність інженерних спеціальностей, держава виділяє достатню кількість місць, щоб задовольнити потреби регіону в фахівцях телекомунікаційного і радіотехнічного напряму. Особлива увага приділяється студентам, що поступають на 2 або 3 курс університету після коледжів та технікумів на так звану скорочену форму навчання. Майже всі випускники бакалаврату мають можливість БЕЗКОШТОВНО продовжити навчання за освітнім рівнем магістра

Відповідь:

постійні запити від роботодавців, які готові брати навіть не випускників, а студентів старших курсів. Але гарних студентів, тих що мають сучасні знання. Випускники 172 спеціальності влаштовуються на сучасні підприємства Jabil та Flex, які розташовані в Ужгороді та Мукачеві. Випускники 125 спеціальності влаштовуються на сучасні підприємства різного типу: розробниками ПЗ – interlink, SPD-Ukraine, , та ін., спеціалістами з кібербезпеки в банківських установах – Рrivatbank, Ukrsibban, та ін., системними адміністраторами, інженерами дата центрів, спеціалістами з інформаційної безпеки різних рівнів не тільки в Україні а й за кордоном в таких країніх як Польща, США, Канада та ін..

Також до нас звертаються колишні випускники, які працюють за фахом, і шукають молодих спеціалістів для розвитку власного бізнесу. Рівень зарплати, як і в будь якій сфері, залежить від професійних навичок здобувача та стажу роботи і в компаніях міжнародного рівня стартує від 500 доларів.

 

Відповідь: Як не дивно, але отримати попередню підготовку можна БЕЗКОШТОВНО, в рамках профорієнтаційної роботи кафедри, яка щорічно організовує курси для учнів 6-11 класів по робототехніці та кібербезпеці. Слухачі 6-місячних курсів займаються раз на тиждень протягом двох годин в спеціалізованих аудиторіях під керівництвом досвідчених викладачів кафедри і опановують: по спеціальності робототехніка – основи електроніки, схемотехніки, програмування мікропроцесорів на базі комплектів Ардуіно.
По спеціальності кібербезпека також є БЕЗКОШТОВНИЙ курс попередньої підготовки, для учнів 9-11 класів, під назвою “Основи програмування та кібербезпеки”. Він триває 7 місяців та складається з трьох частин:
1. Базові навички у програмуванні на С++;
2. Ознайомлення з мовою програмування Python. Криптологія;
3. Основи роботи з методами та засобами захисту комп’ютерних мереж.
Курс дає уявлення і базові знання та навички за спеціальністю 125 – Кібербезпека. З слухачами працюють досвідчені викладачі, які займаються розвитком спеціальності не один рік, та знаються на основних тенденціях розвитку галузі. Заняття проводяться в аудиторіях, що спеціалізовані під конкретну навчальну задачу з відповідним обладнанням та програмним забезпеченням.

 

Відповідь: Отримані знання та навички дозволяють працевлаштовуватися до:

– спеціалізованих підрозділів з питань приватної чи національної безпеки;

– банківських систем;

– податкових та митних органів;

– державних та приватних підприємств;

– компаній з розробки програмного забезпечення;

– підприэмств з автоматизованими інформаційними системами;

– тощо.

Сфера професійної діяльності досить обширна та включає такі робочі вектори:

  • розробка сучасних засобів захисту інформаційних мереж;
  • проектування, розробка, експлуатація та моніторинг систем захисту інформації;
  • організація режиму секретності та захисту секретної інформації;
  • криптографічний  захист  інформації, шифрування,  аутентифікація, цифровий підпис;
  • захист баз даних від несанкціонованого доступу;
  • захист інформації в комп`ютерних мережах;
  • захист від комп`ютерних вірусів;
  • організаційні та нормативно-правові основи інформаційної безпеки.
  • нормативно-правове регулювання документообігу.
  • адміністрування систем різного рівня доступу.

та інші.