На початку 2024 року Черкаський державний технологічний університет отримав обладнання та програмне забезпечення від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Технічна допомога надана через Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» включає 187 одиниць комп’ютерного обладнання та 103 ліцензії на використання ПЗ. Серед отриманого обладнання персональні комп’ютери, мультимедійне обладнання, мережеві фільтри та адаптери, безперебійні блоки живлення, мережеве обладання та потужні сервери, які дають змогу відбудувати та модернізувати освітню ІТ-інфраструктуру закладу вищої освіти (ЗВО).
Надана допомога є вкрай важливою для навчального закладу, оскільки сприяє підвищенню рівня підготовки майбутніх фахівців, орієнтує їх на опанування сучасних технологій з Кібербезпеки, що є особливо важливо для захисту національних інтересів країни під час масованих кібератак та створення ефективних систем захисту.
У закладі наразі навчається 154 майбутніх спеціалістів з кібербезпеки і завдяки підтримці від Проєкту USAID Кібербезпека вони отримали можливість проводити наукові дослідження, готуватися до участі у студентських кіберзмаганнях, проводити симуляцію кібератак для тренування аналітиків у виявленні та аналізі кіберзагроз, використовувати імітаційні засоби для аналізу реакції на різноманітні кібератаки, проводити різноманітні експерименти з новими технологіями та методами для підвищення рівня безпеки, проводити контрольовані пентести для оцінки безпеки мережі та додатків та ін.
Загалом, Проєкт USAID Кібербезпека передав 5 тисяч одиниць техніки та 4 тисячі ліцензій для 25 університетів. Це понад 50% усіх ЗВО України, де проводиться навчання за спеціальністю «Кібербезпека та захист інформації». Більшість закладів, які отримали техніку, постраждали від обстрілів та бомбардувань Росії або втратили приміщення для навчання, тож нове комп’ютерне обладнання допоможе їм відновити освітній процес.
Про ЗВО
Черкаський державний технологічний університет долучився до ініціативи Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», яка стартувала в липні 2022р.
У фокусі ініціативи – покращення вищої освіти в галузі кібербезпеки, враховуючи вектори проведення тренінгів для фахівців з кібербезпеки та академічного персоналу, підвищення кваліфікації викладачів, модернізації освітніх програм відповідно до міжнародних стандартів та відкриття сучасних лабораторій в університеті.
В літку 2022 року сім викладачів кафедри робототехнічних і телекомунікаційних систем та кібербезпеки ЧДТУ взяли активну участь в ініціативі від Проєкту USAID Кібербезпека та пройшли підвищення кваліфікації в рамках запропонованих курсів. По завершенні навчання викладачі кафедри успішно склали фінальні завдання з Security Audit and Risk Management (Аудит безпеки та управління ризиками) та Cloud Cyber Security (Хмарна кібербезпека).
В рамках проекту було отримано 33 ліцензії для роботи на всесвітньовідомій платформі RangeForce, яка базується на реальних кейсах, що дозволяє учасникам отримати практичні навички для застосування в реальних сценаріях кібербезпеки, виконувати реальні завдання, пов’язані з кібербезпекою, такі як аналіз вразливостей, виявлення загроз, реагування на інциденти та інші.
Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» працює над зменшенням та потенційним усуненням вразливостей кібербезпеки в секторах критичної інфраструктури України, а також над розвитком нових кадрів у кібербезпеці, розбудовою потенціалу талантів, та над посиленням спроможності України у підготовці до кібератак